Strona główna Edukacja NYU zawiera ugodę ze studentami, którzy złożyli pozew o antysemityzm

NYU zawiera ugodę ze studentami, którzy złożyli pozew o antysemityzm

12
0

Uniwersytet Nowojorski zawarł ugodę z trzema studentami, którzy pozwali instytucję jesienią ubiegłego roku, twierdząc, że od początku wojny Izraela z Hamasem w październiku doświadczyli „wszechobecnych aktów nienawiści, dyskryminacji, nękania i zastraszania”. Related Press poinformowała we wtorek.

Uniwersytet zgodził się na nieujawnioną kwotę pieniędzy. Urzędnicy zgodzili się również zaktualizować zapis dotyczący antysemityzmu w kodeksie postępowania studenckiego, rozszerzyć ofertę studiów judaistycznych i wzmocnić istniejące relacje NYU z Uniwersytetem Tel Awiwu; pro-palestyńscy studenci protestujący zażądali, aby uniwersytet zerwał stosunki z izraelską instytucją.

„Jesteśmy zobowiązani do kontynuowania naszych energicznych wysiłków w celu zwalczania dyskryminacji, w tym antysemityzmu, a ugoda w tym procesie sądowym jest kolejnym krokiem w tym kierunku” – powiedziała prezydent NYU Linda G. Mills.

Prawnik reprezentujący studentów pochwalił administratorów za podjęcie kroków mających na celu zwalczanie antysemityzmu na terenie kampusu, zachęcając osoby z innych uniwersytetów do „bezzwłocznego pójścia w ich ślady”.

Źródło