Strona główna Edukacja Lalki LA Derby zajmują miejsce

Lalki LA Derby zajmują miejsce

9
0

Ten fotoreportaż autorstwa Chloe Moon Flaherty, 18 lat z Los Angeles, została zwycięzcą nowego konkursu na esej fotograficzny „The place We Are” organizowanego przez organizację The Studying Community, w ramach którego nastolatki zostały zaproszone do dokumentowania interesującej ich społeczności.

„Nigdy wcześniej nie zajmowałam się fotografią sportową” – napisała Chloe w oświadczeniu, w którym opisała swój proces. Spędziła dwa tygodnie, kręcąc treningi LA Derby Dolls i obserwując swoich przyjaciół, którzy byli zaangażowani w derby (w tym spanie z nimi i budzenie się z nimi o 7 rano, aby sfilmować ich przygotowania).

Powiedziała, że ​​to zadanie było dla niej wyzwaniem, aby lepiej poznać swój aparat, nauczyć się fotografować energiczne tematy i promować siebie jako dziennikarkę.

„Z każdym pytaniem i przysługą, o którą prosiłam, na przykład o wejście na pole karne, gdzie mają być wszystkie światła, aby oddać mój strzał z dystansu” – napisała – „coraz bardziej pewna siebie czułam się w zapewnieniu sobie pewności”.

Prace naszych finalistów można zobaczyć tutaj, a listę wszystkich finalistów tutaj.


W Vernon w Kalifornii, za zakładami mięsnymi i centrami dystrybucji produktów, otwierają się samotne drzwi magazynu, a po okolicznych ulicach roznosi się dźwięk jazdy na rolkach.

Magazyn, pozornie pusty, jest siedzibą LA Derby Dolls, oryginalnej ligi wrotkarskiej prowadzonej przez kobiety w Los Angeles – jednej z zaledwie 13 lig torów bankowych w Stanach Zjednoczonych. Założona w 2003 roku, jej pierwotnym celem była zarówno legitymizacja wrotkarderby jako sportu, jak i stworzenie przestrzeni dla dziewcząt do jazdy na łyżwach. Dziś dziewczęta i dzieci niebinarne w wieku od 8 do 17 lat ścigają się po torze w burzy koszulek z czaszkami, krwistoczerwonymi ochraniaczami na zęby i podartymi kabaretami.

Wielu łyżwiarzy osiąga kluczowy second w okresie dojrzewania, kiedy zaczynają obawiać się, że będą postrzegani jako zbyt głośni lub zajmujący zbyt dużo miejsca. Kultura derbów obejmuje jednak to, co niekonwencjonalne: tor jest miejscem, w którym ich indywidualność nie jest źródłem napięcia, ale świętowania.

W przypadku nazw takich jak Luna Shove Good i Thugs Bunny przesłanie jest jasne: lalki Derby są mocne, potężne i bezlitosne. Dla nich derby na rolkach to nie tylko trening, ale społeczność, w której są akceptowani bezwarunkowo.

Źródło