Strona główna Edukacja Kansas uwalnia 35,7 mln dolarów w związku z przestrzeganiem przez uczelnie prawa...

Kansas uwalnia 35,7 mln dolarów w związku z przestrzeganiem przez uczelnie prawa anty-DEI

11
0

Gubernator stanu Kansas Laura Kelly i najważniejsi prawodawcy zagłosowali we wtorek za przyznaniem 35,7 mln dolarów publicznym szkołom wyższym i uniwersytetom po tym, jak Rada Nadzorcza stanu Kansas potwierdziła, że ​​każda instytucja zastosowała się do wymogów stanu nowe prawo antyróżnorodnościowe, równościowe i integracyjnektóra została uchwalona w kwietniu i weszła w życie 1 lipca, Reflektor Kansas zgłoszono.

Prawo zabrania instytucjom publicznym podejmowania decyzji o zatrudnieniu i przyjęciach na podstawie polityki DEI. W związku z tym ustawodawca stanowy postanowił uzależnić przyznawanie dotacji operacyjnych uniwersytetom od przestrzegania tej polityki.

Ustawa nakładała na uniwersytety obowiązek ponownego dostosowania procedur kadrowych i publikowania informacji o programach szkoleniowych i orientacyjnych na publicznych stronach internetowych.

„Czy każdy z prezydentów uniwersytetów potwierdził, że wypełnił wymagane obowiązki?” Przewodniczący Izby Reprezentantów Dan Hawkins, Republikanin, zapytał przewodniczącego Rady Regentów Blake’a Flandersa, w rozprawa we wtorek.

Flanders odpowiedział twierdząco, zauważając, że College of Kansas i Kansas State, Wichita State i Emporia State Universities spełniły ten mandat. Dodał, że kilka innych uniwersytetów nie miało na początku ram DEI.

Źródło