Strona główna Edukacja Do kogo należy litera „D”?

Do kogo należy litera „D”?

14
0

Drake College i Des Moines Space Neighborhood Faculty toczą spór prawny o literę „D”.

Społeczna uczelnia zmieniła nazwę w zeszłym roku, zmieniając swoje emblem na proste, blokowe „D”. Drake, pobliski prywatny uniwersytet, również używa tej litery jako swojego emblem i nie zgadza się z tą zmianą.

W poniedziałek Drake College pozwał szkołę wyższą w amerykańskim sądzie okręgowym, domagając się zaprzestania stosowania nowego emblem, Rejestr Des Moines zgłoszono. Pozew oskarża uczelnię o naruszenie znaku towarowego, nieuczciwą konkurencję, szkodę dla reputacji firmy i bezpodstawne wzbogacenie.

„Uniwersytet Drake’a po prostu nie jest właścicielem litery D” – powiedział agencji informacyjnej Rob Denson, prezydent Des Moines Space Neighborhood Faculty.

Przywódcy Drake'a twierdzą w skardze, że uniwersytet używa swojego jednoliterowego emblem od 1902 r. Zawiera ono obrazy wskazujące na podobieństwa między „D” uniwersytetu i faculty'u społecznego, w tym zdjęcia żywej maskotki Drake'a – buldoga w koszulce z literą „D” oraz zdjęcie rapera Drake'a w kurtce Drake College podczas koncertu w Des Moines w 2016 r.

Zgodnie z prawem uniwersytet zastrzegł znak towarowy „D” – a także pieczęć uczelni i kolory: niebieski i jasnoniebieski RejestrW skardze twierdzi się również, że faculty społecznościowy zaczął używać tych kolorów i podobnej pieczęci.

Według doniesień prezydent Drake Marty Martin spotkał się z Densonem, aby omówić tę kwestię w lutym, a po kolejnych spotkaniach między obiema instytucjami liderzy group faculty zgodzili się używać emblem „D” tylko obok „DMACC” przez trzy lata. Martin odrzucił propozycję.

Uniwersytet chce uniemożliwić szkole wyższej sprzedaż towarów z nowym emblem i żąda utylizacji materiałów z nowym emblem lub pieczęcią szkoły, Iowa Capital Dispatch doniesiono. Pozew wzywa również uczelnię do „wypłacenia Drake’owi wszystkich zysków uzyskanych z jej bezprawnych działań”.

Źródło