Strona główna Aktualności Mężczyzna ukarany grzywną po próbie "uderzenie ciałem" orka w Nowej Zelandii

Mężczyzna ukarany grzywną po próbie "uderzenie ciałem" orka w Nowej Zelandii

11
0

Władze Nowej Zelandii ukarały mężczyznę grzywną w wysokości setek dolarów za przejaw „szokującej i głupiej postawy” po tym, jak sfilmowano go, jak wyskakuje z łodzi w celu „uderzenia ciałem” w orkę pływającą w pobliżu łydki.

We wtorkowym komunikacie prasowym pt. Departament Ochrony Nowej Zelandii oświadczyła, że ​​dowiedziała się o filmie opublikowanym w lutym na Instagramie, na którym widać, jak 50-letni mężczyzna dopuszcza się tego czynu. Departament stwierdził, że w momencie nagrywania filmu przebywał u wybrzeży Devonport w Auckland, „co wydaje się być celową próbą dotknięcia orki lub„ uderzenia nią ciałem ”.

„W pewnym momencie wideo mężczyzna krzyczy „Dotknąłem tego” do pozostałych osób na łodzi, po czym pyta: „Dostaliście to?”, co najwyraźniej nawiązuje do sfilmowania jego wybryków” – powiedział departament. „Inni ludzie na pokładzie śmieją się i wiwatują jak patrzą.”

Dodali, że to działanie „okazało lekkomyślne lekceważenie własnego bezpieczeństwa – a także dorosłego samca orki z cielęciem pływającym w pobliżu statku”.

„Movie naprawdę nas zaskoczył” – powiedział Hayden Loper, główny urzędnik dochodzeniowy w Departamencie Ochrony Środowiska.

„Oprócz pierwszej próby nurkowania na zwierzę, mężczyzna pozostaje w wodzie, a następnie podpływa do niego ponownie, podejmując drugą próbę dotknięcia go” – powiedział Loper. „To głupie zachowanie [sic] i demonstruje szokujące lekceważenie dobra orki. To skrajnie nieodpowiedzialne.”

Orki, powszechnie znane jako orki, są największymi członkami rodziny delfinów i są brane pod uwagę „krytyczny w skali kraju” w Nowej Zelandiico oznacza, że ​​„stoją w obliczu bezpośredniego wysokiego ryzyka wyginięcia”. Szacuje się, że po wodach kraju wędruje nie więcej niż 200 zwierząt, a ruch statków stanowi poważne zagrożenie. Pływanie ze ssakami morskimi lub przeszkadzanie im w jakikolwiek sposób jest nielegalne.

Biorąc pod uwagę niedawne incydenty u wybrzeży Hiszpanii, podczas których orki zatopiły statki, a także ogromne rozmiary zwierząt – mogą one osiągać prawie 30 stóp długości – DOC stwierdził, że ta sytuacja mogła zakończyć się strasznie dla zaangażowanego mężczyzny. „Jakiekolwiek nagłe ruchy” w pobliżu zwierząt mogą wiązać się z ryzykiem wyrządzenia krzywdy – twierdzą.

„Orki to niezwykle potężne zwierzęta i to naprawdę mogło się skończyć okropnie – zranieniem spłoszonego wieloryba lub zranieniem odpowiedzialnego za to człowieka przez rozzłoszczone zwierzę” – powiedziała Loper.

Od tego czasu mężczyzna z Auckland został ukarany grzywną w wysokości 600 dolarów, ponieważ według departamentu dopuścił się czynu „przekazującego szokujące i głupie podejście do chronionych ssaków morskich”. Departament stwierdził w mediach społecznościowych, że wieloryby biorące udział w tym incydencie nie odniosły znaczących szkód ani zakłóceń.

Źródło